Přírodní kosmetika

Firma Barekol používá speciální šetrnou technologii tzv. řízené extrakce bylin za studena. Při teplotě pouhých 35 °C se ve vakuu uvolňuje maximální množství účinných látek i barviv, které se jinak při vyšších teplotách a běžném zpracování bylin ničí.

Jako suroviny preferujeme přírodní, zejména rostlinné produkty. Neváháme však použít ani osvědčené syntetické látky, pokud výrobku zajistí vyšší účinnost, senzorické vlastnosti, trvanlivost i bezpečnost.

Firma Barekol používá do svých receptur společně s přírodními oleji (olivovým, avokádovým, mandlovým, jojobovým atd.), Squalane, zvláštní větvený uhlovodík  vyrobený z olivového oleje a u některých přípravků v omezené míře i minerální olej Paraffinum Liquidum, a to z důvodu mnoha výhodných vlastností a vynikající snášenlivost. Je třeba podotknout, že parafiny se v přírodě běžně vyskytují. Jsou to přírodní látky.

Krémové základy Barekol obsahují 70 až 90% hydratačních látek včetně extraktů, 1 - 3 % emulgačních látek, 10 - 15% olejů (rostlinných nebo minerálních nebo nejčastěji jejich kombinaci) a další účinné látky.

Originální receptura

Jedná se o výrobu mastných kosmetických pleťových krémů typu W/O "voda v oleji" s maximálním množstvím vnitřní vodní fáze 85% až 90%. Výrazně pleť hydratuje a chrání. Krémy tohoto typu jsou lehké, chladivé, dobře se roztírají a vytvářejí jemný ochranný film, který brání odpařování vody dodané do pokožky. Mají nízký obsah všech pomocných látek (jako jsou konzervační látky a emulgátory). Spojují výhody denního i nočního pleťového krému. Podle této receptury je vyroben krém Inerton, Dermacur,, IQ noční krém, nebo Topolovkový krém . Běžné podobné pleťové krémy obsahují obvykle 77% až 80% hydratační fáze.

I ostatní přípravky sortimentu Barekol mají své originální receptury.

2023_08_01_BAR_web_podkaldy_o nás_přírodní kosmetika_NIZSI©VOKO